Co i jak robimy, czyli o terapii słów (nie)kilka.

Dziś będzie trochę o tym jak wygląda rehabilitacja Krzyśka, co robimy, jak pracujemy, co działa i nas rozwija. Nieustannie nas wspieracie -za co dziękujemy z całego serca! Mogę śmiało napisać, że jesteście częścią naszej terapii 🙂  Zatem jak pracowaliśmy przez ostatni rok?

Rehabilitacja pod okiem terapeutów

Czyli czas, kiedy Krzych dostaje porządny wycisk 🙂 Nowością, jaką wprowadziliśmy w 2014r była terapia w wodzie metodą Hallwick. Pozytywne zaskoczenie efektami.

Praca samodzielna, czyli wszelakie rzeczy, które zmuszają mózg do pracy i działania

  1. Nieustannie– ćwiczenia na zapamiętywanie i odtwarzanie informacji (w formie: zdań, wyrazów, zdarzeń, sekwencji; wszystko wg schematu: zobaczyć/wysłuchać – spróbować zapamiętać – odtworzyć) matematyka, literowanie wspak, rebusy, gry planszowe, puzzle. Działania ewoluują w miarę coraz lepszej formy Krzycha.
  2. Platforma dlamozgu.pl Szeroki wachlarz ćwiczeń usprawniających funkcje poznawacze. My skupiamy się na pamięci i koncentracji. Zainteresowanych odsyłam po szczegóły na stronę. My pracujemy na platformie już prawie 4 lata. Ogromna pomoc i inspiracja do samodzielnej pracy. Zawsze gorąco polecam!
  3. Neuroforma, czyli nasza nowinka 2014r To program komputerowy wspierający domową rehabilitację. Instalujemy na komputerze i możemy ćwiczyć różne funkcje poznawcze i ruchowe. Jesteśmy bardzo na TAK i naszym zdaniem warto było zainwestować w zakup tego programu. Po szczegóły odsyłam na http://www.neuroforma.pl/
  4. Czytanie. od samego początku codziennie czytamy. Zaczynaliśmy od tekstów kilkuzdaniowych (tak, tak aż trudno to sobie wyobrazić, ale można gubić wątek już po pierwszym zdaniu!). Codzienne ćwiczenia i z roku na rok wydłużaliśmy tekst. W naszej sytuacji świetnie się sprawdziło czasopismo Świat wiedzy. Czytamy, opowiadamy, streszczamy. W połowie zeszłego roku podeszliśmy do czytania książek. Idzie mozolnie, ale światełko w tunelu jest.
  5. Angielski– nasz absolutny hit 2014r, biorąc pod uwagę z jak dużą rezerwą podchodziliśmy do tematu, i to jak nauka wpłynęła na poprawę pamięci i koncentracji. Pracujemy na edycji Pawlikowskiej (nagrania mp3).
  6. Wizualizacje– nieustannie ewoluują. Myślę, że dopiero teraz będzie się działo, bo zgłębiam temat z książką p. Wnady Wegner Umysł w walce z chorobą i kreacja zdrowego życia 🙂
  7. Muzykoterapia Słuchamy gdzie się da, i czego dusza zapragnie. A co najważniejsze: IDZIEMY DALEJ! Chcemy zatem w tym roku kontynuować rehabilitację w podobniej formie jak w 2014r, ale i bardziej skupiać się na budowaniu pozytywnej energii życiowej. Tak, by ostatecznie mieć siłę do wykonywania tego wszystkiego co sobie założyliśmy. Dużo dobrej mocy i dla Was.