krzysztofsiwek.pl - udar mózgu - moje życie i rehabilitacja

Poprawia się orientacja przestrzenna

trening mózgu trening mózgu

Wczoraj był bardzo fajny dzień. Pokazał, że krzychowy mózg radzi sobie coraz lepiej z orientacją przestrzenną. Potrafi odnaleźć się w przestrzeni. 
Krzych miał terapię neuropsychologiczną w centrum Poznania (okolice Kupca poznańskiego). Jak skończył zadzwonił, a ja rzuciłam pytanie czy wie jak dojść teraz pod zamek, to stamtąd zgarnę go autkiem wracając z pracy.
K
    Krzych jak to krzych bez zastanowienia rzucił, że jasne.. No ja już nie byłam tego taka pewna.... ale kusilo mnie sprawdzić krzychowy mózg (wiem wiem, bywam zołza ??).
No i PORADZIŁ sobie bez problemu. Raz tylko podpytał o drogę, a poza tym dotarł do miejsca docelowego bez problemów.

Starsznie nas to cieszy!  
Do tej pory poruszał się wprawdzie po Poznaniu pomiędzy różnymi punktami, ale zawsze tramwajem. Miał rozpiskę na jakim przystanku wsiąść, a na jakim wysiąść. Teraz musiał przejść z punku A do punktu B. 
W tym roku, dużo uwagi poświęciliśmy właśnie samodzielnemu poruszaniu się po mieście. Na wszystkie zajęcia, terapię, wizyty u lekarzy, które mamy w Poznaniu, staramy się, aby Krzych docierał samodzielnie tramwajem/autobusem. 

Takie  samodzielne poruszanie po mieście to max ilość bodźców dla mózgu. Ale i niemały wysiłek, bo wymaga to od krzycha nadal niebywałej koncentracji. 
Widzimy, że jest coraz lepiej. Że kolejne wyzwania, które sami wymyślamy powodują, że mózg z miesiąca na miesiąc funkcjonuje coraz lepiej. Coraz sprawniej, logiczniej "zarządza" danymi z otaczającej przestrzeni, analizuje, wyciąga wnioski, potrafi je utrzymać w pamięci. Zaczynaliśmy od  śledzenia w myślach trasy do pobliskiego sklepu (wujść z klatki na lewo, do bramy, potem na prawo...), potem były wyjścia do pobliskiego sklepu z mapką, z rozrysowaną drogą powrotną.. A teraz coraz śmielsze samodzielne wyprawy w miasto.

Ostatnio zmienianywtorek, 28 listopad 2017 08:44
Powrót na górę