krzysztofsiwek.pl - udar mózgu - moje życie i rehabilitacja

[Filmik] Powrót do jazdy autem

Wracamy do jazdy autem! Wczoraj w sobotę Krzysiek miał pierwszą po rocznej przerwie jazdę autem. NIe wiem czy pamiętacie, ale właśnie w zeszłym roku poraz pierwszy od udaru Krzysiek usiadł za kierownicą. Ile było radości! I dumy! To był krok milowy w tej naszej walce. Krok, który dał Krzychowi porządnego kopa do działania na kolejne miesiące, bo naocznie pokazał, że jest coraz lepiej, na tyle lepiej, że i fizycznie i umysłowo (skupienie, reakcja na bodźce) Krzych dał radę "ogarnąć" kierowanie autem. 

 

Rok temu Krzysiek miał kilka jazd z instruktorem, później nie było czasu, bo zaangażlowaliśmy się w jazdy konne, potem przyszła zima. No i zleciało :) Teraz robimy wakacyjną przerwę od standardowej rehabilitacji i postanowiliśmy wrócić do jazd autem. 

Wczoraj poszło znakomicie! Po pół godzinnej rozgrzewce na nieuczeszczanej drodze wyjechaliśmy nawet w ruch uliczny i krzych jeździł w okolicach poznańskich term i nowego zoo. Jeszcze nie główne ulice Poznania, ale już nie plac. 

Krótki filmik z wczorajszej jazdy zobaczycie tutaj: KLIK

Zauważyłam diametralna różnicę w porównaniu do zeszłego roku w "bystrosci" Krzychowego umysłu oraz "ogarnianiu" przez mózg, tego co dzieje się wokół na drodze. Cieszymy się, bo wczorajsza jazda to dowód, że krzychowy mózg zdecydowanie lepiej "pracuje" w porównaniu do zeszłego roku. Pamiętam, jak Krzych wrócił ze swojej pierwszej jazdy. Był wycięczony, jakby pracował fizycznie conajmniej pół dnia. Jazda autem wymaga ogromnej koncentracji uwagi, która przy uszkodzonym mózgu, jak u krzycha, jest nie lada wyczynem i wysiłkiem.

Fizycznie, przy "automacie" i odpowiednim przystosowaniu auta, do tego, że lewa ręka jest niesprawna, to już praktycznie nie ma przeszkód, by krzych kierował. Ale nadal nie jesteśmy pewni wystarczającej koncentracji, szybkości przetwarzania tego co wokół oraz odpowiedniej reakcji. Dlatego w tym roku nadal jazdy będą tylko z instruktorem. I traktujemy jje nadal ako kolejny rodzaj treningu mózgu.

Nawet nie wiecie, jak się cieszymy, że tak fajnie wczoraj Krzyśkowi poszły te jazdy. To oznacza nic innego jak to, że krzychowy mózg NADAL się naprawia :)

Ostatnio zmienianyniedziela, 24 czerwiec 2018 18:45
  • Czytany 7684 razy
Powrót na górę