krzysztofsiwek.pl - udar mózgu - moje życie i rehabilitacja

[Filmik] Pierwszy trening ping ponga

W zeszłą sobotę (2.12.2017) byliśmy z Krzyśkiem na jego pierwszym treningu gry w pong ponga. Jak wiecie z wcześniejszych notek, ping pong to Krzychowa pasja z dzieciństwa. Do gry wrócilismy ponad 3 lata temu. Od tamtego czasu sporo gramy na osiedlowym stole. Od października raz w tygodniu jeździmy także pograć na sekcję tenisa stołowego przy Stowarzyszeniu START.

Kilka tygodni temu odezwał się do nas Szymon Gałas, jeden z trenerów ping ponga w poznańskim Parku Rekreacyjno Sportowym w Poznaniu FAIR PLAYCE i sprezentował Krzychowi trzy godziny treningu. Pierwszą część mieliśmy właśnie w minioną sobotę. 
 

Do tej pory jestem w wielkim szoku, bo nie zdawałam sobie sprawy, jak dobrze już Krzych gra. Co gra z trenerem to gra z trenerem :) - nie to samo co wspólne podwórkowe odbijanie. Szymon przygotował dla Krzyśka kilka zadań. Były forehandy, backhandy w najróżniejszych kombinacjach. Długie piłki, krótkie, szybkie i podkręcanie :) Świetna zabawa! I doskonały trening dla mózgu - na czym mi najbardziej zależy ;) 

Zobaczcie nasze FILMIKI - KRZYCH gra w PING PONGA

Pamiętam jak zaczynaliśmy grać w pong ponga. Po dziesięciu minutach Krzych był tak zmęczony, jakby pracował fizycznie co najmniej przez cały dzień. To pokazuje jak bardzo mózg jest zangażowany w czasie tej gry. Zresztą pisałam już tutaj o tym, co dzieje się z mógiem w czasie gry (TUTAJ). Prawie wszystkie obszary mózgu "ostro" muszą się napracować abyśmy mogli odbić piłeczkę :) 

A ja bardzo się cieszę, że jest coś co Krzysiek może rozwijać jako swoją pasję, że jest coś co pozwala mu choć na chwilę zapomnieć o niepełnosprawnośi, jest aktywność, którą nie traktyuje jako element planu rehabilitacyjnego. A przede wszystkim przynosi mu tyle radoiści.  Te sobotnie zajęcia, to że krzych już nieźle sobie radzi przy stole zainspirowało mnie do kilku rzeczy, które mam zamiar wprowadzić w przyszłym roku do naszego grafika :)

A świetna gra jest niezaprzeczalnym dowodem, że z roku na rok Krzychowy mózg funkcjonuje coraz lepiej. I niech tak będzie. Trzymajcie za to kciuki :) 

 

Ostatnio zmienianyczwartek, 07 grudzień 2017 20:03
  • Czytany 3506 razy
Powrót na górę