krzysztofsiwek.pl - udar mózgu - moje życie i rehabilitacja

Niepełnosprawność nie jest wyborem

Dziś, 3 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. I dziś chciałabym przypomnieć nam wszystkim jedną ważną rzecz - niepełnosprawność NIE JEST WYBOREM. Ale na pewno niewyobrażalnym dla nas zdrowych wyzwaniem. Każdy dzień to pokonywanie słabości własnego ciała i barier otaczającego świata. Ile siły, wytrwałości wymaga to Ich życie, wiedzą Oni sami. Ale my zdrowi, możemy uczynić Ich życie łatwiejszym. Nie patrzmy na osoby niepełnosprawne przez pryzmat mniejszej sprawności fizycznej czy umysłowej. Nie kalkulujmy, czy "pasują" do naszego życia. Ważne, aby zawsze widzieć CZŁOWIEKA. Dlatego dziś piszę do nas Wszystich - Wspierajmy, a nie izolujmy!

Osoba niepełnosprawa, tak jak każdy z nas ma marzenia, pasje, ma ogromną chęć życia i realizowania się oraz przebywania z innymi ludźmi. Ma ogromną potrzebę życia społecznego, wychodzenia z domu, spotykania się z ludźmi, działania w grupie. 

Dlatego tak często powtarzam - najlepszą rzeczą jaką możemy dać drugiej osobie, a w szczególności osobie niepełnosprawnej, która sama nie zrobi wielu rzeczy, jest nasz czas, nasza uwaga. To wspólna kawa, piwo czy wyjście do kina, koncert. Telefon i zwykłe "co słychać?" lub "działaj", a jeśli będzie taka potrzebą, to pomogę.

Proszę NIE WYKLUCZAJ. Ale dodawaj siły i motywuj do działania. Do życia.

Dziękuję!

 

 

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 04 grudzień 2017 08:17
  • Czytany 3382 razy
Powrót na górę