krzysztofsiwek.pl - udar mózgu - moje życie i rehabilitacja

Wpis Krzycha. Powrót na szlaki górskie

Właśnie jestem po urlopie, który spędziłem w Karpaczu. Oczywiście nie mogłem się powstrzymać żeby nie spróbować swoich sił na szlaku. Na pierwszy ogień było wejście do schroniska pod Śnieżkę, ale najbardziej cieszy zdobyta druga góra – Szrenica i schronisko tam położone.

Na Szrenicę wjechałem wyciągiem, a drogę ze stacji kolejki górskiej do schroniska pokonałem już jak prawdziwy turysta - szlakiem. Niestety szlak był kamienisty i trudno mi było utrzymać równowagę, co możecie zobaczyć na tym filmiku. Pogoda była idealna na wędrowanie po górach. Tak więc udało mi się dojść do schroniska. Wspaniale było znowu poczuć atmosferę schroniska oraz podziwiać widoki, które można oglądać przed schroniskiem.

Ale ten wyjazd pokazał mi jeszcze jedno, że na nierównym kamienistym terenie nadal mam problemy z utrzymaniem równowagi, moja lewa kostka nadal jest niestabilna i przy kamienistym podłożu nie jest wstanie się ustabilizować i utrzymać ciężar mojego ciała. Dzięki Iwonie która szła obok mnie i pomagała mi udało mi się dojść do schroniska. Fajnie było odpocząć na ławce przed schroniskiem.

Wydarzyła się jeszcze jedna rzecz o której muszę tutaj wspomnieć - w drodze do schroniska sporo osób widząc, że mam problemy z chodzeniem pytały się czy mi pomóc, ale ja odmawiałem i po dojściu do schroniska spotkała mnie niespodzianka - osoby biły mi brawa i gratulowały. Ciężko jest opisać radość i dumę jaką wtedy czułem.Mam nadzieję, że niedługo znów wrócę w góry :)

Oczywiście zaraz potem kupiłem sobie widokówkę i magnes na pamiątkę :)

Ostatnio zmienianyczwartek, 03 sierpień 2017 13:59
Powrót na górę