krzysztofsiwek.pl - udar mózgu - moje życie i rehabilitacja

Koniec turnusu, plany, lato i trochę normalnego życia

Krzysiek od tygodnia jest już w domu, w Poznaniu. W zeszły piątek (28.05) zakończył swój kolejny turnus rehabilitacyjny w Bydgoszczy. Dziękujemy Ekipie Centrum Rehabilitacji Kinesis za kolejny bardzo dobry turnus :) Noga i ręka solidnie poćwiczone. 

A teraz? Najbliższe tygodnie Krzysiek spędzi w Poznaniu. Podobnie jak w zeszłym roku, robimy sobie wakacyjną przerwę od turnusów wyjazdowych. Najprawdopodobniej Bydgoszcz będzie dopiero w październiku. Chcemy w końcu pobyć trochę razem dłużej niż miesiąc:)  Nadrobić zaległości rodzinne i towarzyskie, pogrillować, poimprezować ;) Mieć czas na to wszystko, na co go brakuje kiedy żyjemy turnusowym życiem. W końcu trochę normalnego życia.

Oczywiście będzie sporo aktywności i rehabilitacji :)  Nie odpuszczamy, zmieniamy tylko działania. Z naszą rehabilitantką Krzych będzie ćwiczyć standardowo 6 godzin tygodniowo. Gdzieś tam pewnie pojawi się urlopowa przerwa :) Do tego  będzie terapia pamięci (sami w domu plus godzina tygodniowo pod okiem neuropsychologa), terapia ręki (już mini turnusik zarezerwowany - yupi!!  :) ), basen, ping - pong, siłownia. Duży nacisk  kładziemy na to, aby Krzysiek sam samodzielnie poruszał się po Poznaniu, co jest doskonałym treningiem dla jego mógu. Dlatego wszelkie zajęcia oraz  terapia (prócz tej w domu z rehabilitantką) w miarę oczywiście możliwości, jest ustawiona w takich miejscach, aby Krzych sam mógł dojeżdzać na miejsce docelowe. Z jednej strony to forma treningu dla niego, z drugiej - może mieć terapię i zajęcia w czasie kiedy ja jestem w pracy. Tym sposobem zyskujemy dla siebie popołudnia :)

Tyle u nas :)  Strasznie się cieszymy na ten czas. Mamy nadzieję, że to będzie fajne lato:)

 

 

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 05 czerwiec 2017 15:29
  • Czytany 5835 razy
Powrót na górę